środa, 24 grudnia 2014

Życzenia Świąteczne

Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru, przyniesie Was spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Wesołych Świąt dla wszystkich Blogowiczów!

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Kotek

Mój kot chyba odkrył w sobie artystyczną duszę. Gdy ja robiłam choinkę on zajął się upiększaniem moich modułów.



sobota, 20 grudnia 2014

Choinka Origami Modułowe - Kurs

Zrób sam choinkę z papieru. Choinka ma około 20 cm i jest zrobiona z modułów wielkości 32/A4. Kliknij na obrazek aby go powiększyć, przytrzymaj dłużej myszkę na obrazku aby sprawdzić jego numer. 
Choinkę zaczynamy robić od gałązki największej, moduły są wkładane tak jak na 1 obrazku. Dwa moduły potem jeden i znów dwa i tak w kółko aż uzyskamy 12 rzędów ciemno zielonych (obrazek 2). Potem 2 rzędy modułów jasno zielonych (obrazek 3). Przy składaniu modułów dobrze jest użyć kleju gdyż może się zdarzyć, że moduły będą wypadać. Dlatego dla pewności że gałązki się nam nie rozpadną należy każdy moduł przykleić klejem biurowym.
Następnie robimy dwie gałązki boczne które składają się z 3 rzędów modułów ciemno zielonych i 2 rzędów jasno zielonych (obrazek 4). Gałązkę boczną zaczynamy składać od jednego modułu. Teraz na 5 odstający moduł gałązki głównej nakładamy gałązkę boczną i tak z obu stron (obrazek 5). Robimy 5 takich gałązek i łączymy je w okrąg (obrazek 6).
Robimy mniejszą gałązkę, która składa się z 10 rzędów ciemno zielonych modułów (obrazek 7) oraz tak jak wcześniej 2 rzędów jasno zielonych (obrazek 8). Gałązka boczna składa się z 4 rzędów jasno zielonych modułów (obrazek 9).
Teraz na 4 odstający moduł gałązki głównej nakładamy gałązkę boczną (obrazek 10). Robimy 5 takich gałązek i łączymy je w okrąg (obrazek 11).
Jeszcze mniejsza gałązkę robimy z 8 rzędów ciemno zielonych (obrazek 12) i 2 rzędów jasno zielonych modułów (obrazek 13).
Gałązkę boczną zakładamy na 3 odstający moduł (obrazek 14). Robimy 5 takich gałązek i łączymy je w okrąg (obrazek 15).
Następną gałązkę robimy z 6 rzędów ciemno zielonych modułów (obrazek 16) i 2 rzędów jasno zielonych modułów (obrazek 17). Robimy 5 takich gałązek i łączymy je w okrąg (obrazek 18).
Najmniejsza gałązka składa się z 4 rzędów ciemno zielonych modułów (obrazek 19) i 2 rzędów jasno zielonych (obrazek 20). Robimy 5 takich gałązek i łączymy je w okrąg (obrazek 21).
Potrzebujemy teraz takie wstawki które składają się z koło 7 modułów w rzędzie a rzędów jest 2 (obrazek 22) robimy 4 takie wstawki (obrazek 23). Ostatnie co robimy to czubek naszej choinki który składa sie z koła 7 modułów w rzędzie a rzędów jest 3 (obrazek 24).
Mamy już zrobione wszystkie elementy (obrazek 25) więc potrzebujemy jeszcze tylko wykałaczki wbitej w gumkę, kostkę styropianową czy jak ja to zrobiłam w okrągłe pudełko. Nie chciałam żeby choinka się kręciła więc gałązkę między następną gałązką kleiłam klejem na gorąco. Zaczynamy układać od największej gałązki, potem wstawka, mniejsza gałązka i znów wstawka, jeszcze mniejsza gałązka i wstawka, przed ostatnia gałązka i ostatnia najmniejsza gałązka i teraz wstawka i czubek. Kleimy na czubku gwiazdkę i choinka gotowa. 

środa, 17 grudnia 2014

Bombka Pół - Karczoch

Miałam już dość wbijania cekinów więc postanowiłam ułatwić sobie trochę pracę i przy ostatniej bombce użyłam wstążki.


To mój pierwszy pół - karczoch więc idealny nie jest. Na końcu się zastawiałam co nie tak zrobiłam no ale, taka bombka swój urok też ma. Jednak praktyka czyni mistrza więc może kiedyś stworzę idealne karczochy.


Tak w ogóle to już moja ostatnia bombka w tym roku. Na tydzień przed Wigilią bombki gotowe więc teraz czas na tą mniej przyjemną cześć przygotowań - przedświąteczne sprzątanie.

niedziela, 14 grudnia 2014

Cekinowa Bombka

Zostało mi dużo cekinów więc postanowiłam zrobić jeszcze jedną bombkę w kolorach zielono pomarańczowych. Bombkę robiłam na raty przez cały tydzień dlatego teraz przyrzekam, że już nigdy nie kupię sobie małych cekinów. Bombki z dużych cekinów są równie efektowne a pracy o wiele mniej.

Niestety zdjęcia nie oddają tego jak ślicznie ta bombka odbiją światło. Ponadto cekiny są brokatowe i mienią się na różne kolory.

sobota, 13 grudnia 2014

Para Bałwanków

Aby Pani Bałwan nie była samotna zrobiłam jej z trochę większych modułów Pana Bałwana.


Duża kula jest zrobiona z 25 modułów w obwodzie i 16 rzędów w górę, mała natomiast z 22 modułów w obwodzie i 8 rzędów w górę. Kapelusz z 14 modułów w obwodzie i 5 rzędów w górę przy czym ostatni rząd jest obrócony oraz 14 modułów wkładanych w szpary pomiędzy modułami kapelusza.


Natomiast Pani Bałwan jest zrobiona takim samym sposobem jak prezentowałam wcześniej. Zobacz: Bałwanek - Kurs


Tak więc prezentuję się moja para wesołych bałwanków. 

wtorek, 9 grudnia 2014

Fioletowa Bombka

Dzisiaj zrobiłam jednokolorową bombkę z dużych cekinów. Średnica kuli 8 cm. Szpilki przy końcach kuli krótkie a w środku długie.


Gorące podziękowania dla Basi dzięki której mam taki piękny i niepowtarzalny stojak na bombki.


Jeszcze przedstawię Wam mojego wiernego pomocnika. Zawsze sprawdza czy kupiłam idealnie okrągłe kule. Jak na razie wszystkie przeszły test pomyślnie.